Wyniki z 5 glukometrów Accu-Chek i jednej pompy 780g

Ileż tych glukometrów

Niesamowite jest to, że jeszcze tydzień wcześniej nie miałam żadnego glukometru 🤦‍♀️.

Jak to żadnego glukometru? Przecież cukrzyk bez mierzenia cukru, może doprowadzić się do niezłego problemu (np. kwasicy ketonowej).

W swojej szafeczce miałam co prawda 2 glukometry, ale:

  • dla glukometru „Accu-Chek Go” paski zostały wycofane (miałam jakieś stare – może 10 sztuk)
  • dla glukometru „Accu-Chek Aktive” nie miałam małego kodu, który wtyka się do czytnika, by móc odczytać wynik
Kod do pompy Accu-Chek Active
Kod do pompy Accu-Chek Active

Tak więc zostałam bez żadnego glukometru. Zadzwoniłam na infolinię Accu-Chek. Mieli mi dosłać i ten kodzik i nowy glukometr. Ale dopiero za tydzień! Panika, co tu robić. Na szczęście zadzwoniłam do przychodni i kazali mi przyjechać odebrać glukometr. Pojechałam i dali mi całkowicie za darmo (nawet nic nie musiałam podpisywać).

Pani mi życie dziś uratowała, bo na weekend nie miałabym, jak mierzyć cukru (sensory dla pompy 780g trzeba 2 razy dziennie kalibrować i wprowadzić glikemię z glukometru do pompy) 

Pani po moich słowach zaczęła skakać i się cieszyć, że komuś tak pomogła. Było to przezabawne. Widocznie ruchu nie mają w tych przychodniach przez te teleporady 😜. Najważniejsze, że zarówno ja, jak i ona byłyśmy w jednej chwili przeszczęśliwe 😁.

Przechodzimy do testu 5 glukometrów
firmy Accu-Chek

Jak już się zjechały te glukometry, to nagle z 0 sztuk miałam aż 5 😉. Postanowiłam zbadać, jakie będą rozbieżności.

Wynik z glukometrów Accu-Chek i pompy 780g
Wynik z glukometrów Accu-Chek i pompy 780g

Accu Chek Performa

108 mg/dl

Accu Chek Go

120 mg/dl

Accu Chek Active

120 mg/dl

Accu Chek Instrant

118 mg/dl

Accu Chek Guide do pompy 780g

114 mg/dl

Pompa 780g Medtronic

114 mg/dl

Wnioski

Wyniki glukometrów są niemalże identyczne, mimo, że dla niektórych pasków termin ważności był prawie, że rok po czasie. Wynik pobrałam z jednego palca (musiałam tylko głębiej się nakłuć, by tyle kropel ogarnąć na raz 😜). Co zaskakujące wynik 1:1 był na glukometrze, który ściśle współpracuje z pompą 780g. Przypadek 😉? Nie sądzę.

Dziś jest wysyp glukometrów na rynku i co cieszy, to ich dokładność. Wiadomo, że może glikemia dwa razy zmierzone nawet z tego samego palca będzie się różnić, ale widzę, że jest to minimalna granica błędu (+-20 mg/dl).  

Swoją drogą, to żeby firmy tak ochoczo chciały rozdawać wkłucia, sensory czy pompy, jak glukometry. Przecież dzwoniąc na infolinię Accu-Chek nawet nie musiałam mówić, że mam cukrzycę. Podałam swoje dane i za darmo przysłali mi i kod i nowy glukometr.  Za co bardzo dziękuję firmie Accu-Chek. Kiedyś byłam ich klientką, mając pompę Accu-Chek Spirit , później Combo.

Miej zawsze zapasowy glukometr
i ważne paski!

Moja nauczka, to taka, żeby sprawdzić, czy ma się ten zapasowy glukometr „w razie w”. Ja miałam szczęście, ale byłby naprawdę problem, jakbym takiego nie miała. Pozostałoby mi kupić, a zanim przyjedzie, to też kilka dni (zwłaszcza jak jest weekend, jak w moim przypadku). Pewnie w szpitalu czy aptece pomogliby mi doraźnie i zmierzyli cukier, ale jednak jest to niepotrzebny stres.

Obiecałam sobie, że pomogę komuś. Jeśli to czytasz i właśnie sprawdzasz, że nie masz zapasowego glukometru, to ODEZWIJ SIĘ DO MNIE TUTAJ. Wyślę Ci glukometr, bo mi 5 jest niepotrzebnych, wystarczy 1-2. 

Zachęcam Cię do zapisania się do newslettera.
Tam zdradzam dodatkowe kulisy cukrzycy, których nie przeczytasz na blogu.

Znajdź inspiracje, motywacje i wsparcie!

*Uwaga ważne!
Kliknij proszę przycisk w pierwszej wiadomości, by potwierdzić swój adres
.
Dbam o swoich odbiorców i zależy mi na osobach, które naprawdę szukają tutaj wiedzy.
Więcej w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Zamknij Menu