Cukrzycowy zawrót głowy

Moje wspomnienia o młodzieńczych i dorosłych latach zmagań z niełatwą chorobą - cukrzycą

Dzięki tej książce

Lepiej zrozumiesz życie z cukrzycą​

Doświadczysz emocji, które towarzyszą tej chorobie​

Zmienisz niekorzystne spojrzenie na nieuleczalną chorobę​

Poznasz prawdziwą, cukrzycową codzienność​

Wybierz swój zestaw

Cena e-booka
39 zł

E-book (PDF, ePub, mobi)

Cena audiobooka
39 zł

Audiobook (pliki MP3)

Moje książki (w wersji papierowej) są często wręczane jako nagrody w różnych konkursach, konferencjach czy sympozjach. Skontaktuj się ze mną, aby ustalić szczegóły.

Kto powinnien sięgnąć po tę pozycję?

Cukrzyk

Wszystkich cukrzyków łączy jedno - emocje: smutku, buntu, złości, frustracji, a także poczucie niezrozumienia, krzywdy.

Bliscy cukrzyka

To nie tylko cukrzyk choruje. Wraz z nami, cierpi cała rodzina i bliscy.

Osoby szukające zrozumienia i nadziei

przede wszystkim ludzkiego podejścia do choroby

Osoby poszukające inspiracji i motywacji

by cieszyć się życiem, nawet mimo trudności

Cukrzyca bez tajemnic - książka

W książce poruszam wątki głównie cukrzycowe, a także zaburzeń odżywiania, depresji, uzależnień od alkoholu, palenia papierosów, od nadmiernego wysiłku fizycznego.
Historie tutaj napisane oparte są na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas: moich pobytów w szpitalach, uczęszczania do szkoły, przebywania na studiach, pracy, wyjazdów zagranicę czy po prostu normalnego życia.

Kto lepiej zrozumie cukrzyka, jak nie sam cukrzyk 😉

Przejdź do sklepu i kup książkę

Fragment książki

Rok: 1997
Wiek: 11 lat
Staż cukrzycy: 3 dni

„ … O nie! Nie będę płakać i nie będę narzekać! Nie pokażę jej więcej, że coś mi jest! Zbuntowana, założyłam rękę na rękę i czekałam, aż ten cholerny cukier zacznie mi wzrastać. Pielęgniarka zaczęła przekładać strzykawki z jednej szafki do drugiej. Nie wiem, kogo bardziej w tym momencie nienawidziłam, czy tej wstrętnej baby czy mojej cukrzycy.
Czekałam, aż odejdzie mi ta złość, a także poczucie niesprawiedliwości i wielkiej krzywdy, jaka mnie spotkała. Na próżno. Hormony buzowały nadal, a cukrzyca nie odeszła. Jedynie odeszło złe samopoczucie z powodu niskiego cukru i powoli zaczęły powracać też siły.
A te szczególnie potrzebowałam, bo tego dnia miałam zmierzyć się z jeszcze jednym cukrzycowym wyzwaniem, które jest zupełnie odwrotne do hipoglikemii –hiperglikemią…”

Chcesz przeczytać więcej?

Pobierz darmowy rozdział książki!

*Uwaga ważne!
Kliknij proszę przycisk w pierwszej wiadomości, by potwierdzić swój adres
.
Więcej w polityce prywatności.

Opinie czytelników

Czytając książki szukamy w nich cząstki siebie, swoich doświadczeń i odczuć. Ktoś gdzieś czuł podobnie. Z historią Ani wielu może się identyfikować. Znam dzieciństwo opisane przez Anię. A później... Dziękuję Tobie Aniu za tę opowieść. Jest plastyczna, szczera, wciągająca. Wzrusza i motywuje. Polecam z całego serca.
prof. dr hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicz
Diabetolog
Czytając „Cukrzycowy zawrót głowy”, uświadomiłem sobie, jakimi bohaterami są moi pacjenci z cukrzycą typu 1… Moi? O Nich pomyślałem w pierwszej kolejności, ale bohaterami są chyba wszyscy…
dr n. med. Andrzej Gawrecki
Diabetolog
Książka jest naprawdę wciągająca, czyta się ją niemalże jednym tchem. Polecam ją każdemu, komu towarzyszy cukrzyca – osobiście albo u osoby bliskiej. To bardzo prawdziwa, a zarazem pokrzepiająca lektura!
„Cukrzycowy zawrót głowy” to świeży powiew pozytywnych myśli dla wszystkich Czytelników. Historia, która stawia w centrum, nie chorobę, a pacjenta, uświadamia nam wszystkim, że z cukrzycą można mieć piękne i pełne wartościowych chwil życie. Serdecznie polecam!
Właśnie skończyliśmy lekturę pewnej książki i szczerze ją polecamy wszystkim osobom z cukrzycą i ich bliskim. To nie poradnik ani zalecenia medyczne dot. leczenia, ale przekaz konkretnej osoby.
Ta książka stała się moją „towarzyszką" codziennego dnia w edukacji osób z cukrzycą. Móc poznać prawdziwe historię, emocje, powody, dla których poziomy glukozy stają się bezpieczne jest bezcennym darem. Aniu, dziękuję!
dr n. o zdrowiu Beata Stepanow
Prezes SED - Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej
Ania opisuje swoje zmagania z cukrzycą, a także piękne codzienne duże i małe sukcesy i kroki, aby żyć tak, jak każda inna osoba. Z całego serca polecam książkę każdej osobie, która zmaga się z powyższymi problemami: z cukrzycą, zaburzeniami odżywiania, a także innymi problemami natury psychicznej, jak np. depresja, uzależnienia. Znajdziecie tu mnóstwo praktycznej wiedzy pochodzącej z Ani doświadczenia oraz wiele inspiracji i nadziei.
„Cukrzycowy zawrót głowy" to historia nie tylko o zmaganiach z cukrzycą. To także punkt widzenia autorki, jako osoby mierzącej się jednocześnie z zaburzeniem odżywiania. Do tego język lekki, zabawny, pokazujący dystans do siebie i swoich przeżyć. To super książka dla każdego. Gorąco, gorąco polecam.
Po przeczytaniu książki znów wsiadłem na rower tylko tym razem z ct1. Nie wiem, jak to będzie dalej, ale patrząc na Pani podejście i osiągnięcia to jestem dobrej myśli. Jeszcze raz dziękuję.
Tomasz
Diabetyk
Aniu, po lekturze twojej książki chciałam Ci napisać duże DZIĘKUJĘ. Za wzbudzone emocje, za szczerość, za zmuszenie do refleksji, za pokazanie tej wewnętrznej strony życia z chorobą przewlekłą. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję, że stworzyłaś coś tak dobrego i tak wiele wnoszącego.
Maria
Diabetyczka

Kupując książkę

WSPIERASZ

 moją cukrzycową działalność: blog, YouTube, Facebook. Dziękuję!
Edukuję i wspieram osoby dotknięte cukrzycą oraz ich bliskich, a także pokazuję życie z tą chorobą takie, jakie ono naprawdę jest.

Cena ksiażki 39 zł

Anna Przybylak – autorka książki, diabetyczka od wielu lat, założycielka bloga oraz kanału na YouTube: BAJKcukrzycOWO.

Anna Przybylak - autorka książki „Cukrzycowy zawrót głowy"

GALERIA

FAQ

W tej chwili nie ma takiej możliwości.  

Wybierz odpowiednią i wygodną dla Ciebie dostawę:  wersja na czytniki / pliki audio w formie MP3

Tak. W sprzedaży jest zarówno wersja na czytniki, jak i audiobook, którego jestem lektorką.

Tak. Warunkiem jest podanie numeru NIP.

Ta opcja jest możliwa przy zakupie większej ilości książek 😊

Pytanie możesz zadać w zakładce kontakt na moim blogu.

Mojacukrzyca.org
Nie słodzę
Fundacja Najsłodsi

Sponsorzy

Synoptis Pharma Sp. z o.o.
DiabeTECHlife
Zamknij Menu