Pompa insulinowa MiniMed 780g – zakup

Pompa insulinowa MiniMed 780g -

oferta firmy Medtronic

No chyba ktoś tutaj cyferki pomylił 😉. 19.01.2021 r. kupiłam pompę insulinową MiniMed 780g i przelałam na konto firmy Medtronic – 19665 zł. 

Jak Wasze sprawne oko mogło dostrzec (na zdjęciu potwierdzenia przelewu) – czyżbym orżnęła się o 10 zł? W grudniu 2020 r., gdzie została podana informacja, że pompa 780g jest już w Polsce i można ją kupić, dostałam kilka ofert zestawów od Medtronic. Mnie interesowała ta:

Cena pompy MiniMed780G - oferta
Cena pompy MiniMed780G - oferta

Otrzymałam proformę i cena była inan. To w końcu 19655 zł, czy 19665 zł? Spoko, żeby później nie czekać na pompę 780g, że coś źle przelałam, napisałam do firmy, aby to wyjaśnić. Dostałam taką informację:

„Szanowna Pani,

Faktycznie pojawił się błąd w ofercie za co serdecznie przepraszamy.

Prawidłowa wartość wynosi 19665 zł

Cóż, dałam tę dychę więcej i zrobiłam przelew. Nie ma to, jak w środku tygodnia kupić sobie takiego mercedesa 🙃. Pięć razy sprawdzałam, czy dobrze wpisałam tę pięcio-cyfrową liczbę. No cóż za nowość trzeba płacić.

Dlaczego wybrałam pompę MiniMed 780g?

2,5 roku leczyłam się za pomocą innej pompy firmy Medtronic – MiniMed 640g.

Pompa insulinowa MiniMed 640g

I o ile byłam bardzo zadowolona z tego sposobu leczenia (dziś o plusach i minusach tego leczenia nie będę pisać), tak pompa 780g ma być przełomem w leczeniu cukrzycy typu 1. 

Dokładnie pamiętam jak w marcu 2020 r. na wizycie u mojego diabetologa, który też jest cukrzykiem, dostałam zalecenie:

Pani Aniu, niech Pani już zbiera pieniążki. Będzie przełom w leczeniu cukrzycy typu 1. Zobaczy Pani, niech już Pani odkłada pieniądze.

I czekałam sobie (z odkładaniem pieniędzy było gorzej 😜, w końcu moje rowery same się nie kupią). Tak w roli przerywnika, bo to w końcu blok – BAJKcukrzycOWY. W czerwcu 2020 r. lajsnęłam sobie nowy rower, a raczej jak go nazywam rowerek. Pochwalę się, a co:

Trening na street trialu - Inspired flow 22'
Trening na street trialu - Inspired flow 22'

I tak przez resztę 2020 r. leczyłam się nadal za pomocą pompy 640g i czekałam na informację, kiedy pompa będzie na polskim rynku. Na grupie na Facebooku o tych pompach (pozdrawiam Was serdecznie): Minimed 780G / 640G Klub Polska, pojawił się pierwszy post z informacją o cenie. 

Serio, 20000 koła za pompę? Chyba ich porąbało (pomyślałam). Muszę przedzwonić do przedstawiciela handlowego i to potwierdzić. 

Sam przedstawiciel też był w szoku, jak dowiedział się o cenie. Oferta, jaką od niego dostałam się potwierdziła. Są różnie warianty zakupu pompy (w zależności od osprzętu) i tak to wygląda:

Cena pompy MiniMed 780g - oferta 1
Cena pompy MiniMed 780g - 21450 zł
Cena pompy MiniMed780G - oferta
Cena pompy MiniMed 780g - 19665 zł
Cena pompy MiniMed 780g - oferta 3
Cena pompy MiniMed 780g - 18825 zł
Cena pompy MiniMed 780g - oferta 4
Cena pompy MiniMed 780g - 17050 zł

Zadzwoniłam do mojego diabetologa i jego słowa mnie przekonały o zakupie.

Pani Aniu mamy to. Tak długo czekaliśmy na tę pompę i w końcu jest w Polsce. Ja już miałem okazje wypróbować ten system zamkniętej pętli i już na zwykłą pompę bym nie przeszedł.

Decyzja zapadła – kupuję pompę 780g. Ale skąd, do diabła, wziąć te pieniądze?

„Dofinansowanie" na pompę 780g

Od razu powiem – dla osób po 26 roku życia nie ma dofinansowania na zakup pompy insulinowej. Tak wygląda to w moim regionie (wielkopolska), być może inne mają inaczej (trzeba dopytać, zaraz napiszę gdzie?)  Ja już jestem po tej magicznej licznie 26+, także pompy insulinowe trzeba kupić sobie samemu. Jest to bardzo przykre i smutne, ale tak wygląda to w Polsce. Przeprowadzałam nawet ankietę o pompach insulinowych, dlaczego osoby chore na cukrzycę nie są na pompach, tylko leczą się za pomocą penów. Szokującym jest, że ich po prostu na pompę nie stać. Gorzej jest jeszcze, kiedy np. kobiety w ciąży dostają taką pompę na okres ciąży i później muszą ją oddać. A ile jest takich osób, które zachorowały mając 26 lat i 2 dni? Wyobrażacie sobie, jaki pech? Polecam zobaczyć wyniki tej ankiety:

Dzwoniłam do funduszu PFRON. Ci odesłali mnie do centrum pomocy rodzinie w moim regionie, a Ci z kolei kazali udać się do NFZ. I tutaj, moi drodzy cukrzycy, nasza droga się kończy. Dofinansowania na pompy są, ale do 26 roku życia, później męcz się i lecz sama, jeśli chcesz mieć pompę. Na pewno też sporo czasu upłynie, zanim będą dofinansowania na 780g dla osób, które się na nie “łapią” (np. osoby do 26 roku życia, czy kobiety w ciąży). Podobnie było z 640g, jak wchodziła na rynek, też dopiero po sporym czasie (nie wiem dokładnie ile, ale nie był to rok) była do dostania/wypożyczenia za darmo. 

Obecnie (na dzień 23.01.2021r) nie ma możliwości zakupu pompy 780g na raty, ale ma wejść ta możliwość. Trzeba będzie dopytywać u przedstawiciela. 

Czy pompa stanieje? Na pewno. Ale kiedy? Ja pompę 640g kupowałam w ofercie 16800 zł. Po ok. 2 latach pompa staniała i na dzień 23.01.2021 r. kosztuje 11049 zł.

Ile się czeka na pompę i szkolenie?

Sam zakup i dostawa pompy przebiega bardzo szybko i dość dobrze. Co jedne musiałam dopytać, kiedy wyślą mi pompę i nie dostałam listu przewozowego, co bym była w domu i mogła ją odebrać.

Proces wygląda w ten sposób:

 • Zgłaszasz się do przedstawiciela handlowego, jaki zestaw pompy 780g chcesz zakupić
 • Na e-maila dostajesz fakturę proformę
 • Wysyłasz potwierdzenie przelewu
 • Za 3-4 dni pompa 780g jest u Ciebie
 • Umawiasz się na szkolenie (ja mam je za kolejne 3 dni)
Dostawa pompy MiniMed 780g
Dostawa pompy MiniMed 780g

Punkt dla osoby, która wychwyciła, że nie ma tutaj glukometru. Dostałam informację (po moim dopytaniu, kiedy mi wyślą tę pompę), że mają braki na magazynie i doślą niezwłocznie, jak tylko dostaną. Ponoć za 2-3 tygodnie ma być.  

Kolejne artykuły o pompie 780g

Na moim blogu postaram się podzielić z Wami:

 • Jak wygląda szkolenie z pompy 780g?
 • Jakie są pierwsze doby z pompą 780g?
 • Dzień z życia z pompą 780g
 • O ewentualnych trudnościach w leczeniu systemem zamkniętej pętli
 • O plusach takiego leczenia
 • Jaka jest różnica w leczeniu pompą 640g  i 780g?
 • Jakie są moje wyniki na pompie 640g i 780g?

Informacje o nowych artykułach

Możecie zapisać się do newslettera, aby dostawać informację o najnowszych artykułach. He, ile razy patrzę na ten mem w formularzu, tyle razy uśmiecha mi się pozytywnie buźka 🤣.

Znajdź inspiracje, motywacje i wsparcie!

*Uwaga ważne!
Kliknij proszę przycisk w pierwszej wiadomości, by potwierdzić swój adres
.
Dbam o swoich odbiorców i zależy mi na osobach, które naprawdę szukają tutaj wiedzy.
Więcej w polityce prywatności.

A może macie jakieś inne pytania? Zostawcie komentarz, co chcielibyście poczytać na temat tej pompy? Postaram się w wolnym  czasie, coś tam skrobnąć.

A tymczasem trzymajcie za mnie kciuki, za zapoznanie się z 350cio stronnicową instrukcją obsługi (jest po polsku) i za zmianę w moim leczeniu. Taka tam rewolucja w mojej cukrzycy po 25-ciu latach chorowania.

autorka bloga

Ania Przybylak

Ten post ma 24 komentarzy

 1. Witam, syn zachorował w styczniu 2022 roku, ma 10 lat. Zakupiliśmy pompę za 22 tysiace, pytałam się czy jest jakieś dofinansowanie, ale usłyszałam, ze nie ma. Z Pani artykułu wynika, ze jednak jest do 26r.ż., gdzie miałam się zgłosić, bo taka informacja jest dla mnie szokiem?! Jeżeli jednak jest dofinansowywana, czy po niespełna roku, jest jeszcze jakaś szansa na dofinansowanie? Pozdrawiam

  1. Na pompę 780g nie ma dofinansowania. Obecnie można się ubiegać o dostanie pompy 640g, te wiem, że są wydawane przez szpitale. Trzeba pytać w odpowiednich oddziałach, gdzie Pani syn podlega.

 2. Cześć Aniu.
  Dziękuję za fajne opisy.
  Niestety twój optymizm co do potańczenia pompy nie sprawdził się.
  Dostałem dostałem ofertę na 23 625 zł… (choć zestaw jest bardziej rozbudowany niż to, co ty opisałaś u siebie.)
  Jako osoba, która dopiero zaczyna przygodę z pompą (a z cukrzycą Jestem już od 44 lat.) potrzebowałbym trochę bardziej szczegółowe informacje.
  Czy mogłabyś podać zestawienie wszystkich elementów systemu pompy, wraz z ich aktualną ceną i okresem na ile one wystarczają?
  Nie znam jeszcze całej terminologii, ale chodzi mi o sensory, transmitery, opakowania na insulinę i wszystko co jest potrzebne, za wyjątkiem samej insuliny.
  Z góry bardzo, bardzo dziękuję.
  Pozdrawiam Marek.

  1. Cześć Marku, dziękuję za komentarz. Na te pytania najlepiej odpowie Ci całodobowa infolinia Medtronica lub przedstawiciel handlowy na dany rejon, z którego pochodzisz. Będzie też pewnie można z nimi porozmawiać na temat cen całych zestawów, ponieważ są różne dostępne w różnej konfiguracji. Powodzenia 🙂

 3. Hej,
  Podobno w Centrum Zdrowia Dziecka na ul. Kasprzaka w Warszawie, można zapisać się do diabetologa i powiedzieć, że planuje się ciąże i dają pompę i tak starasz się i starasz i starasz o to dziecko (przecież zajście w ciąże może trwać latami).
  Jak już zajdziesz w ciążę, to starasz się o kolejne dziecko i tak starasz się i starasz i starasz o to “kolejne” dziecko (przecież zajście w ciąże może trwać latami).
  Może jest ktoś kto tego próbował?
  Ja tylko słyszałam ale było to jakieś 3 -4 lata temu.

 4. Ja mam 39, jestem chora prawie 32, nigdy nie m8alam szansy otrzymać pompy za darmo lub z dofinansowaniem, pierwsza pompę kupili mi rodzice w wiedzie 24 lat, to byli w 2006 r i nie były wtedy do 26 lat refundowane, mam kolejną pompę zakupioną przez rodziców veo, mimo że mam ciągle niewidzialne niedocukrzenia nikt mi nie da na nic refundacji, ostatnio kupowałam cym, ale jak rodzice mnie wspomogą. Skąd brać takie pieniądze? Na pompę, ale i na wklucia???? To wszystko mnie przygnebia, to że mimo iż skończyłam studia nie jestem w stanie się samodzielnie utrzymać, o zakupie pompy już nie wspominając. To jest tylko chyba dla nielicznych wybranych bez refundacji

 5. Jak można kupić ta pompę ?

  1. Proszę skontaktować się z przedstawicielem medycznym na dane województwo

  2. Jest jakaś strona czy Num tel ?

 6. Mam pytanie czym różni się zestaw za 19 tysięcy od tego za 21 nie widzę różnicy na liście a kwotowa różnica jest znaczna

 7. Cześć! ?
  Jestem na pomie 3miesiace. Program dla kobiet starających się o dziecko. Mam minimed 640. Nie mialqm odpowiedniego szkolenia przez pandemic itp… trochę się gubię zWBT… ale nie o tym.. w niedalekiej przyszłości chce kupić 780 i jestem ciekawa czy faktycznie pompa jest duzo lepsza od 640. Czy jest taka smart. Zauważyłam ze na rynek weszły pompy bez drenów (duzy plus) np
  Accu- Chek solo! Czyxta pompa tez jest taka smart jak reklamują 780.. lekarze wypowiadają się ze 780 jest przełomem i warto odloyc na to pieniążki. Daj znac jak ic idzie i co sądzisz o tej pomie.

  Pozdrawiam i życzę dobrych cukrów!??

 8. Współpracuję z 640G od paru lat wraz z Enlite Sensor i bardzo dużym plusem było (i jest) “resetowanie” sensorów po 6 dniach (do 14-28 dni). Mam Type1 od 40 lat i daję sobie radę penem (na wyjazdach wakacyjnych mus), ale niestety CMG rozleniwia. Niestety nadajniki przestają mi działać (Guardian 2 Link) i pewnie będę musiał się przesiąść na Guardian 3. Czy w “nowym systemie” też można “resetować” sensor po 6 dniach ?

  1. Tak, można je przedłużać. Aczkolwiek, ja tego dla pompy 780g nie robię. Pompa powinna dostawać dobre, w miarę miarodajne, odczyty by dobrze sterować tym automatem. Co innego jest na pompie 640g, tutaj starałam się również reanimować i przedłużać działanie sensorów.

 9. Jaki jest miesięczny koszt przy tej pompie?

 10. A jaka cena 780 dla osób do 18 roku życia. Znaczny stopień niepełnosprawności do tego.

  1. Jeżeli to jest nowosc to taka sama ,refundacja jest na 640

 11. Czym różni się zestaw za 21 zł tyś od tego za 19 tyś zł?

  1. Opcja za 19 tys. zł jest dla stałych klientów Medtronic, czyli osób, które już mają pompy tej firmy.

 12. Jaki miesięczny koszt 780g ?

 13. Część,
  Bardzo fajny artykuł. Przyznam, że zaszłam w ciążę i peny dla mnie w tym momencie to jakas jazda bez trzymanki.
  Rozmyślam zakup pompy, właśnie w pętli. Nie mniej nie bardzo też wiem jak dokładnie to działa… Zakupiłam też system cgm – dexcom g6 i zastanawiam się, jaki wpływ na siebie ma jedno z drugim i jak ze sobą współpracuje.:) będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą ❤️ dużo zdrówka!

  1. Hej, fajnie, że artykuł był pomocny. Ja też 12 lat na penach, 13 na pompie. Są osoby, które wolą peny i dobrze się nawet w miarę dobrze się na nich trzymają. Choć i na penach i na pompach są trudności. Teraz dużym ułatwieniem są te CGM, kiedyś to faktycznie bez CGM i na penach z tamtejszym wyborem insulin no było ciężko. Korzystajmy z dobroci, jakie teraz mamy ?. powodzenia

 14. Ja poczekam ponieważ jak nabyłam g640 ponad 4 lata temu to ciągle było coś nie tak firma wymieniała w ciągu doby od około 2 lat pracuje bez zarzutu jest to 4 egzemplarz mojej g640. A na 780 czekałam bo już miała być tuż po g 640. Choruje 38 lat od 20 lat jestem na pompach. Moja HbA1c od 20 lat to 6.2 aż nudno czasem 6 lub 6.3. Powodzenia ale pewnie kupię 780 bo 640 niebawem padnie. Najdłużej chodziła 722 aż 11 lat bez zarzutu.

  1. Ależ spory staż cukrzycy ?, brawo za HbA1c. Na pewno po tylu latach masz już duże doświadczenie z tą chorobą. Być może 780g (jak kiedyś przejdziesz) to będzie jakaś świeżość dla Twojego życia cukrzyka? W końcu to duża zmiana w leczeniu tej choroby – patrząc na poprzednie pompy Medtronica, np. 640g, 722 itp. Powodzenia Ewa!

Dodaj komentarz

Zamknij Menu