Ochrona pompy przed uszkodzeniami

Chciałam poruszyć z Wami bardzo ważny temat – ochrony pompy przed uszkodzeniami.

Niestety, ale moja nowiuśka pompa MiniMed 640g już po tygodniu użytkowania dostała rysy na ekranie, lekko na boku obudowy i na jej przodzie. Cóż, stało się to z mojej winy 🙁 . Upadłam na jednym ze zjazdów rowerem, w górach. Nie opanowałam zakrętu. Pokrwawiona i poobijana podniosłam się i gdy spojrzałam na pompę i jej rysy, od razu przestało mnie wszystko boleć. Myślałam tylko o uszkodzonej pompie tzn. jej rysach. Mechanicznie nic jej się na szczęście nie stało, a może jakby się stało, to dostałam bym znowu nową? Tego nie wiem.

Pompy nie mam ubezpieczonej od kradzieży, czy też uszkodzeń. Też nie wiem czy w ogóle się da ją ubezpieczyć? Własnie, tak nawiasem, dobre pytanie do Was.

Po zakupie pompy, zdecydowałam się też dodatkowo na zakup szybek chroniących ekran. Były w drodze, ale niestety nie zdążyły na czas dotrzeć przed moim wyjazdem w góry, który był już wcześniej zaplanowany.

Szybki mam już teraz w użyciu. Za 3 sztuki zapłaciłam chyba jakieś 45 zł. Nie jestem jednak do końca z nich zadowolona, odklejają się, po ok. miesiącu użytkowania i są do wyrzucenia. Drogi interes. W przyszłości chce kupić folie na ekran i ją przetestować.

Pompę na co dzień nie nosze w żadnej sylikonowej ochronie, nie podoba mi się to i uważam, że nadaje ono grubości. Stąd wychodzę z założenia, że chronię tylko szybkę, w końcu jest ważna, na obudowie mi tak nie zależy. Inną sprawą jest ochrona pompy na czas moich wojaży rowerowych. Niestety, ale w życie “kolarza”, wpisane są upadki. Ja miałam ich w tym sezonie dość sporo. Jeden z nich opiszę też w osobnym poście (nieźle się tam poturbowałam). Szczęście w nieszczęściu upadłam tym razem na bok, do którego nie przyczepiam pompy. Nie da się ukryć : był konieczny, pilny zakup pokrowca. Wybrałam na OLX taki jeden, fajny, skórzany (obecnie wycofany przez Medtronic) i kobieta mnie wystawiła, po prostu go nie wysłała, mówiąc, że wyśle. Zdecydowałam się więc na zakup tego:

Trzeba przyznać firmie Medtronic, że pokrowiec jest bardzo solidnie zrobiony, ba nawet jest on z przeznaczeniem do sportowców. Obudowa sztywna, z dodatkową pianką w środku. Naprawdę porządny, ale … gruby. Po jego założeniu ma się wrażenie, jakby nosiło się jakiegoś klocka. Nie jest ciężki, tylko mało wygodny w noszeniu. Koszt 186,99 zł wraz z przesyłką, też nie uważam za mały…

Cóż, nie mam jednak innego wyjścia, muszę się do niego przyzwyczaić 🙁 . W końcu o te 16,800 zł wypadałoby dobrze zadbać.

A jak Wy chronicie swoje pompy? Jestem ciekawa i czekam na Wasze komentarze pod postem 🙂 .

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Potrzebuje usunąć rysy z wyświetlacza mojej pompy 780. Polecisz jakieś sprawdzone sposoby?

  1. Na usunięcie nie doradzę, ale ja pompę trzymam w sylikonowym opakowaniu. Dla sportów ekstremalnych wkładam ją do utwardzonego pokrowca. Dodatkowo na stałe mam zamontowaną dodatkową folię ochronną na szybkę. Daje to radę :).

 2. Ja stosuję silikonową obudowe i jest ok i wkładam pompę do zgrabnej malutkiej nerki z 4F na suwak. A obudowy do tel. Kom. Też pasują niektóre do tej pompy więc mam w zapasie do noszenia aby się nie porysowała.

 3. Dla mnie wszystkie case’y przypinane do paska nie zdaja egzaminu, dlatego tez pompe mam w takim silikonowym case’ie od medtronic’a (https://www.diabetes.shop/cases-skins/600series-silicone-skins/acc-822pink) w celach ochronnych a całość nosze w takiej saszetce z Decathlonu za 20zl (https://invictus3city.files.wordpress.com/2015/12/2015-12-05-14_22_25-saszetka-na-smartfon-kalenji-akcesoria-do-biegania-bieganie-trail-decathlon.png?w=2000&h=), oryginalnie przystosowanej do noszenia tel/player’a muzyki.
  Wycinam w nim nozykiem otwor na wyjscie rurki i tyle. Wymieniam raz na rok mniej wiecej, jesli wyglada juz jak smiec.
  Generalnie najwieksza przewaga tej saszetki jest taka ze zdejmujac spodnie nie mosze ruszac pompy bo caly czas jest na wysokosci mojego brzucha.
  Zadnego filmu na ekran nie stosuje, nie zdarzylo mi sie ani razu zeby przez lata uzywania pompa o cos uderzyla, takze nie widze potrzeby.

 4. Dla mnie wszystkie case’y przypinane do paska nie zdaja egzaminu, dlatego tez pompe mam w takim silikonowym case’ie od medtronic’a (https://www.diabetes.shop/cases-skins/600series-silicone-skins/acc-822pink) w celach ochronnych a całość nosze w takiej saszetce z Decathlonu za 20zl (https://invictus3city.files.wordpress.com/2015/12/2015-12-05-14_22_25-saszetka-na-smartfon-kalenji-akcesoria-do-biegania-bieganie-trail-decathlon.png?w=2000&h=), oryginalnie przystosowanej do noszenia tel/player’a muzyki.

  Wycinam w nim nozykiem otwor na wyjscie rurki i tyle. Wymieniam raz na rok mniej wiecej, jesli wyglada juz jak smiec.
  Generalnie najwieksza przewaga tej saszetki jest taka ze zdejmujac spodnie nie mosze ruszac pompy bo caly czas jest na wysokosci mojego brzucha.

  Zadnego filmu na ekran nie stosuje, nie zdarzylo mi sie ani razu zeby przez lata uzywania pompa o cos uderzyla, takze nie widze potrzeby.

Dodaj komentarz

Zamknij Menu