Profil nocny u zdrowego człowieka

Witajcie 🙂 ,

tytułem wstępu, chciałam Wam dziś pokazać, jak wygląda profil nocny, czyli krzywa glikemii, u zdrowego człowieka. Trzeba przyznać, że powyższa linia jest niemalże prosta. Wiadomo, że cukier miewa swoje wahania i nigdy wynik nie będzie identyczny. Glikemia pobrana z tego samego palca, potrafi pokazać lekką różnicę. Gdyby powyższa linia była zupełnie prosta, oznaczyłoby to, że ta osoba nie żyje.

Geom lines seg 01.png

Spokojnie, powyższa osoba z tego profilu nocnego, jak widać żyje – linia jest lekko zmienna, i tą osobą jestem ja sama 🙂 !

Znalezione obrazy dla zapytania brawo oklaski

My, cukrzycy, doskonale wiemy, jak trudno jest uzyskać taką, prawie prostą linię . Dziś w nocy cukier utrzymywał się u mnie, niemalże przez całą noc, na poziomie 105 mg/dl. Można powiedzieć, że był on bardzo dobry 🙂 . Fajnie, jakby był on cały czas na takim samym poziomie… Dla nas cukrzyków jest to niestety bardzo ciężkie do osiągnięcia. W końcu jemy, ruszamy się. Jeśli w grę wchodzi np. dodatkowa choroba czy choćby stres, to krzywa potrafi zmienić się naprawdę bardzo drastycznie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ekg serca

Życzę Wam, aby Wasze krzywe były zbliżone do mojego dzisiejszego profilu nocnego 🙂 .

Ps. Przyznam się Wam, że nie każdej nocy jest on taki fajny. Różne są sytuacje, bo różne jest życie… Ale jak taki fajny, to czemu się nie pochwalić?

Jestem ciekawa, jak u Was wyglądają profile nocne? Udaje się Wam utrzymać je na stałym poziomie? 

Zachęcam do wspólnego podzielenia się nimi 🙂 .

Dodaj komentarz

Zamknij Menu